תפריט נגישות א+ א א-

מידע הצהרת נגישות
תצוגת צבעי האתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה סגור
הנהלת המרכז
הנהלת המרכז
סגן דקאן
סגן דקאן
תוכנית תלפיות
תוכנית תלפיות
המרכז הארצי לסימולציה רפואית
המרכז הארצי לסימולציה רפואית
פרויקט ח''ץ
פרויקט ח''ץ
Sheba International
Sheba International
סטאז'
סטאז'
נתונים על המרכז הרפואי שיבא - Facts & Figures
נתונים על המרכז הרפואי שיבא - Facts & Figures
סיפרייה רפואית
סיפרייה רפואית
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור m) דלג לצור קשר (מקש קיצור 2) דלג למפת האתר (מקש קיצור 3)

הטיפול בגלי הלם


בשנים האחרונות נוסף טיפול חדשני בהפרעות זקפה באמצעות גלי הלם בעוצמה נמוכה. להבדיל ממרבית הטיפולים המקובלים בהפרעות זקפה, כמו התרופות הפומיות ('ויאגרה' ודומיה) והזריקות התוך-מחילתיות לפין, הטיפול בגלי הלם משפר את התפקוד הזקפתי לאורך זמן, מנתק את הקשר בין התרופה למגע המיני, ובכך מסוגל להחזיר את הספונטניות לחיי המין.

על פי המחקרים שבוצעו בחיות מעבדה ובבני אדם, גלי הלם בעוצמות נמוכות מעודדים יצירה של כלי דם חדשים (נאו-וסקולריזציה) ומשפרים את זרימת הדם באזור המטופל. הטיפול מתבצע באמצעות מכשיר אשר גורם ליצירת גלי הלם (גלי קול בעוצמה נמוכה) המועברים לחמש נקודות על-פני הפין. סדרת הטיפולים מורכבת משנים-עשר טיפולים בני כעשרים דקות. שני טיפולים לשבוע בשלושת השבועות הראשונים, שלושה שבועות של הפסקה, ושני טיפולים לשבוע בשלושת השבועות הבאים (כחודשיים סה"כ). מדובר בטיפול מקומי ולא-פולשני, אשר אינו כרוך בכאב או בתופעות לוואי אחרות. 

הטיפול מוצע במסגרת המרכז לטכנולוגיות מתקדמות תחת פיקוחו של פרופ' יורם ורדי, אשר פיתח את הטכנולוגיה וחקר אותה רבות עת היה מנהל היחידה לנוירואורולוגיה במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה.

הטיפול בגלי הלם יעיל בעיקר אצל מטופלים עם מחלות רקע כגון סוכרת, השמנת יתר, סינדרום מטבולי, יתר לחץ דם, עודף שומנים בדם ובעיות לב לאחר צינתורים וניתוחי לב. הוא יכול לספק יתרון משמעותי למטופלים שכבר נוטלים תרופות מרובות, או כאלה שלא יכולים ליטול את התרופות המקובלות לשיפור הזקפה.

במחקרים נמצא כי כ- 60% מהמטופלים בגלי הלם חוו שיפור משמעותי באיכות הזקפה, ומרבית הגברים אשר נטלו תרופות לפני הטיפול בגלי הלם, כדוגמת ויאגרה או סיאליס, לא נזקקו להם עוד. במחקרים אחרים נמצא כי כמחצית מהגברים אשר לא הגיבו דיים לטיפול תרופתי פומי, חזרו להגיב במידה מספקת לתרופות לאחר הטיפול בגלי הלם.

 

כל הזכויות שמורות