תפריט נגישות א+ א א-

מידע הצהרת נגישות
תצוגת צבעי האתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה סגור
הנהלת המרכז
הנהלת המרכז
סגן דקאן
סגן דקאן
תוכנית תלפיות
תוכנית תלפיות
המרכז הארצי לסימולציה רפואית
המרכז הארצי לסימולציה רפואית
פרויקט ח''ץ
פרויקט ח''ץ
Sheba International
Sheba International
סטאז'
סטאז'
נתונים על המרכז הרפואי שיבא - Facts & Figures
נתונים על המרכז הרפואי שיבא - Facts & Figures
סיפרייה רפואית
סיפרייה רפואית
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור m) דלג לצור קשר (מקש קיצור 2) דלג למפת האתר (מקש קיצור 3)

מרכז למחלות כבד

מנהלת: פרופ' זיו בן ארי

אחות אחראית: קרן צראף

רכזת נושא: לימור פרץ


יצירת קשר:

משרד קבלה, סמדר אולמדו 

טלפון: 03-5307001, 03-5307266

פקס: 03-5307155

דוא"ל: Mirp.Kaved@sheba.health.gov.il

טלפון אחות: 03-5307178

ימי פעילות:

ימי ראשון עד חמישי, בשעות 8:00 - 15:00


מיקום:

בניין אשפוז, קומה 1, מעל מרפאות החוץ. ממרכז הצומת: ממשיכים במעבר לכיוון מגדל האשפוז. ואחרי שני המסועים - פונים שמאלה. מלובי מגדל האשפוז: עלו במעלית לקומה E, ופנו לכיוון מרכז הצומת. 

מפת הגעה לשיבא 

במה אנחנו עוסקים במרכז למחלות כבד?

המרכז למחלות הכבד בשיבא הוא המרכז הגדול בארץ למחלות הכבד, מרכז מצוינות רב-תחומי ברפואת כבד, פורץ דרך בתחומו המשלב את הטיפולים המתקדמים ביותר, ההוראה והמחקר תחת קורת גג אחת.  מטרת המרכז: לחתור למצוינות קלינית, מחקרית והוראתית.

המרכז למחלות כבד כולל מרפאות, יחידה קלינית עם 8 מיטות לאשפוז יום, יחידה למחקרים קליניים שבה בודקים תרופות חדשות לפני הכנסתן לטיפול בחולים, מעבדות שירות בדיקות וטיפולים חדשניים ומעבדת מחקר. 

המרכז מצטיין בתמיכה רפואית מתמדת וזמינות גבוהה. זמן ההמתנה לתור למרפאות הוא קצר ביותר, וניתן לקבל תמיכה טלפונית מרופאי המרכז 24/7. 


מגון מחלות הכבד שבהן עוסק המרכז:

זיהומים נגיפיים על ידי נגיפי ההפטיטיס - הפטיטיס A , הפטיטיס B, הפטיטיס C, - זיהום נגיפי צולב במטופלים עם HIV והמופיליה, זיהום נגיפי בנפגעי סמים, כבד שומני, נזק לכבד על רקע צריכת אלכוהול, נזק לכבד מתרופות, מחלות כבד אוטואימוניות, ומטבוליות (מחלת וילסון), מחלות כבד על רקע פגיעה בצינוריות המרה (תרשת מרתית ראשונית, כולנגיטיס מרתית ראשונית), גידולים שפירים של הכבד, סרטן ראשוני של הכבד (הפטוצלולר קרצינומה), שחמת הכבד וסיבוכיה, אי-ספיקת כבד חריפה.


במרכז מתבצעות פעולות ייחודיות:

אולטרסאונד כבד+ דופלר של כלי הדם של הכבד, אלסטוגרפיה להערכת דרגת הצלקת בכבד, טכנולוגיה חדשנית של אלסטוגרפיה תחת MRI, ביופסיית כבד תחת אולטרסאונד, ניקוז נוזל מיימת, הכנסת אלפהפמפ (טכנולוגיה ייחודית לניקוז נוזל המיימת) ,הכנסת תומכן לכבד במצבים של היצרות בדרכי מרה, הכנסת תומכן לכבד דרך וריד הצוואר לצורך יצירת מעקף (TIPS ), ביופסיית כבד דרך וריד הצוואר במקרים של הפרעות בקרישת הדם, פיברוטסט ופיברומאקס (בדיקות דם המעריכה את חומרת הצלקת בכבד כולל כבד שומני).


הצוות הרב-תחומי כולל מומחים במחלות כבד, מומחים בגסטרואנטרולוגיה המבצעים גסטרוסקופיות, קשירת דליות, הדמיה מורכבת ופולשנית, מחלקה הפטוביליארית, מומחים בכירורגיה ייעודית לניתוחי כבד והשתלות, אונקולוגית כבד, פתולוגית כבד, מומחים ברפואה פנימית, תזונאים, פסיכולוגים ומטפלים ברפואה משלימה. מטרתו של הטיפול המשולב היא השגה ושימור של איכות חיים מרבית של המטופל.

צוות המרכז מקיים קשרים עם טובי הרופאים והחוקרים ברפואת כבד בארץ ובעולם. המרכז למחלות כבד מהווה אבן שואבת למתמחים וכר פורה למחקר חדשני בתחום מחלות הכבד. המרכז מכשיר סטודנטים מבית הספר לרפואה של אוניברסיטת תל אביב, מתמחים בגסטרואנטרולוגיה ותלמידים לתארים אקדמאים אחרים רבים. 


מחקר

לצד המרכז פועלת מעבדה למחקר בסיסי, החוקרת את הגורמים למחלות, תהליכים המתרחשים במחלות הכבד השונות (פיברוזיס/צלקת) והקשר למופעים הקליניים השונים וכן חידושים בטיפול. המעבדה מציגה את תוצאות המחקר בכנסים בארץ ועולם וכן מפרסמת מאמרים בספרות הרפואית. 

 

צפו בסרטון עם מנהלת המרכז למחלות כבד, פרופ' זיו בן ארי, המסבירה על פעילות המרכז


 

צוות המרכז למחלות כבדצוות המרכז למחלות כבד

חפש
כל הזכויות שמורות