תפריט נגישות א+ א א-

מידע הצהרת נגישות
תצוגת צבעי האתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה סגור
הנהלת המרכז
הנהלת המרכז
סגן דקאן
סגן דקאן
תוכנית תלפיות
תוכנית תלפיות
המרכז הארצי לסימולציה רפואית
המרכז הארצי לסימולציה רפואית
פרויקט ח''ץ
פרויקט ח''ץ
Sheba International
Sheba International
סטאז'
סטאז'
נתונים על המרכז הרפואי שיבא - Facts & Figures
נתונים על המרכז הרפואי שיבא - Facts & Figures
סיפרייה רפואית
סיפרייה רפואית
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור m) דלג לצור קשר (מקש קיצור 2) דלג למפת האתר (מקש קיצור 3)

מיון - המחלקה לרפואה דחופה

מנהל המחלקה בפועל: ד"ר אבינח עירוני

אחראית מיון בריאות הנפש: ד"ר לימור כספי

אחות אחראית: הינדי אנגלרד

מזכירת המחלקה: פרידה נוי


יצירת קשר:
משרד קבלה 
טלפונים: 03-5303101, 03-5302503 ,03-5302250, 03-5302210
פקס: 03-5303801

מזכירות
פקס: 03-5303067
דוא"ל: frida.noy@sheba.health.gov.il

ארכיון המיון
טלפון: 03-5302626
פקס: 03-5305731


מיקום:
מגדל אשפוז, קומת כניסה
מפת הגעה לשיבא

 

במה אנחנו עוסקים במיון?

המחלקה לרפואה דחופה (מלר"ד) נותנת מענה רפואי מקצועי ואנושי לאוכלוסייה רחבה עם מגוון של בעיות רפואיות. צוות המחלקה רואה את עצמו מחויב לא רק למיון החולים, אלא גם לאבחון וטיפול, בהתאם לאופי הבעיה הרפואית ולחומרתה.
המיון בשיבא מוגדר "מיון על' והנו אחד מששת מרכזי הטראומה הפועלים בישראל. הוא משמש מיון ייעודי להפניות במרכז הארץ של פגיעות הקשורות לנוירוכירורגיה, לכירורגיית בית חזה, לכוויות ולשיקום, וכן מועברים אליו מטופלים קשים מחדרי מיון בבתי חולים בפריפריה.

באפריל 2017 נפתח חדר מיון חדש ומודרני, וביוני 2018 הושלם השלב השני של בנייתו. המיון החדש מציע למטופלים חוויה אחרת של טיפול ושירות: המחלקה מרווחת ומשתרעת על פני שתי קומות, היא נבנתה בסטנדרטים מתקדמים בדומה לבתי החולים המובילים בעולם והיא מצוידת במיטב המכשור והטכנולוגיות החדישים ביותר בתחום האבחון, הטיפול ההחייאה והניטור ברפואה דחופה. 


המיון החדש בשיבא
המיון החדש בשיבא


מבנה המיון החדש משקף את תפיסת העולם של ההנהלה והצוות הרפואי המכבדת את המטופלים ודואגת לרווחתם:

מקצועיות – צוות המיון כולל 7 רופאים מומחים לרפואה דחופה ועוד 12 מתמחים ברפואה דחופה, שעוברים הכשרה מקיפה ויסודית. האחיות במיון קיבלו הכשרה בסיסית בסיעוד מתקדם והכשרה על-בסיסית ברפואה דחופה, בטראומה או בטיפול נמרץ. 

צוות המחלקה מלמד ומדריך מגוון רב של אוכלוסיות מטפלים – סטודנטים לסיעוד, סטודנטים לרפואה, פאראמדיקים, צוערים לרפואה ומתמחים ממקצועות שונים בבית החולים. הצוות מלמד ומדריך בתחומי הרפואה הדחופה, רפואת אסון והחיאה גופים שונים גם מחוץ למדינת ישראל, באירופה בארה"ב ובאפריקה.

נוחות – שטח המיון החדש גדול ומרווח. לרשות המטופלים ובני משפחותיהם עומדות פינות ישיבה, בית קפה, פינת משחק לילדים, ואזור ייעודי לשיחות עם המשפחות בצורה שקטה ומכובדת.  בשטח המבנה פועלת יחידת דימות עצמאית ומשוכללת, הכוללת חדרי רנטגן, מכשיר CT  ובעתיד גם שירות אולטרסאונד, כדי לחסוך מהחולה להיטלטל ממקום למקום לבדיקות ולצילומים. במידת הצורך, מבצעים בדיקות רנטגן ואולטרסאונד ישירות ליד מיטת החולה.

פרטיות – אזור השכיבה מפריד בין המטופלים באמצעות מחיצות, במקום באמצעות וילונות, כדי לשמור ככל האפשר על צנעת הפרט.
צוות המיון תומך בליווי המטופל על ידי אדם קרוב, אך כדי לשמור על אווירת הפרטיות, השקט והשלווה של כלל המטופלים, אנחנו מבקשים כי הליווי ייעשה על ידי אדם אחד בלבד.

מהירות – זמן ההמתנה הממוצע בחדרי המיון בישראל עומד על 3.5 שעות בממוצע. המיון החדש נערך כדי לצמצם את זמן ההמתנה ככל הניתן: הגדלנו את מספר האחיות העורכות מיון ראשוני, הגדלנו את מספר מיטות השוכבים ואת מספר חדרי הבדיקות.
 
כדאי לדעת:  שעות העומס במיון הן מ-11:00 בבוקר ועד 18:00 בערב.


הגיעו מוכנים - מהם שלבי הקבלה במיון


היחידות המיוחדות: אבחון וטיפול ללא אשפוז

יחידת כאבי חזה

יחידת השהיה


בקשר לעומס...

העומס במיון יוצר לעתים תחושות של מתח וחרדה בקרב מטופלים ובני משפחות. זה טבעי, ומובן. צוות המיון עושה ככל יכולתו כדי להקל עליכם את השהות בתנאים הנוחים והנעימים ביותר ומקפיד על יחס אמפתי, סבלני ומכבד כלפי המבקרים. אנו מבקשים להבהיר מצדנו, כי אלימות מילולית או פיזית אינה מקובלת ותיתקל באפס סובלנות מצד הנהלת המחלקה. 

במקרים חריגים שבהם אתם חשים כי קיבלתם יחס לא הולם מבחינה רפואית או אנושית, אתם מוזמנים לפנות בכתב לפניות הציבור: pniot@sheba.health.gov.il
 או למזכירות המחלקה לרפואה דחופה: frida.noy@sheba.health.gov.il

 

מי צריך לשלם למיון, למה וכמה?

 

חפש
כל הזכויות שמורות