תפריט נגישות א+ א א-

מידע הצהרת נגישות
תצוגת צבעי האתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה סגור
הנהלת המרכז
הנהלת המרכז
סגן דקאן
סגן דקאן
תוכנית תלפיות
תוכנית תלפיות
המרכז הארצי לסימולציה רפואית
המרכז הארצי לסימולציה רפואית
פרויקט ח''ץ
פרויקט ח''ץ
Sheba International
Sheba International
סטאז'
סטאז'
נתונים על המרכז הרפואי שיבא - Facts & Figures
נתונים על המרכז הרפואי שיבא - Facts & Figures
סיפרייה רפואית
סיפרייה רפואית
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור m) דלג לצור קשר (מקש קיצור 2) דלג למפת האתר (מקש קיצור 3)

מי אנחנו

המרכז הרפואי ע"ש חיים שיבא בתל-השומר חרט על דגלו להיות בית החולים המוביל בישראל - שם נרדף למצוינות בתחום שרותי הבריאות והמחקר הרפואי, בארץ ובחו"ל. שיבא הינו מוסד ייחודי ודינמי המפגיש מטופלים, צוות רפואי נפלא, חוקרים, סטודנטים, תורמים ומשקיעים מכל רחבי תבל.

המרכז הרפואי שיבא, על שני בתי החולים שבו, בית החולים הכללי ובית החולים השיקומי הוא המרכז הרפואי של מדינת ישראל. נולדנו ביחד עם המדינה. אנו משרתים את צבא ההגנה לישראל מרגע ייסודנו כבית חולים צבאי. לקחנו חלק בכל מערכות ישראל, והחזרנו הביתה את חיילנו הפצועים לאחר טיפול רפואי ושיקום. פיתחנו את מיומנות הטיפול בטראומה ואת השירות הרפואי הצמוד אליו, והגענו להישגים בין-לאומיים בתחום זה.

כיום, המרכז הרפואי שלנו מקדם את השלום בינינו לבין שכננו ויוצא ביוזמות טיפול ושיקום לכל תושבי האזור מסביב למדינת ישראל.

המרכז הרפואי שיבא מוביל את הישגי המדע והרפואה בישראל. המרכז הוא מרכז רפואי שלישוני; מתקיימת בו פעילות אקדמית ומחקרית מובילה ומגוונת; הוא משמש כמרכז לימוד עבור בית הספר לרפואה ע"ש סאקלר של אוניברסיטת תל-אביב; ובולטת בו ההשקעה בדור המשך של רופאים,  ואנשי צוות הרפואה והסיעוד.

הסגל הרפואי של המרכז הרפואי מונה כ-6,000 אנשי מקצוע – ובתוכם כ-850 רופאים -- המחויבים לסטנדרטים הגבוהים ביותר ברפואה האבחונית, הטיפולית והשיקומית. בבית החולים מבוצעות מדי שנה קרוב לארבע מיליון בדיקות וטיפולים רפואיים ליותר ממיליון מטופלים הבאים בשערי המרכז הרפואי. אנו מטפלים בחולים הקשים ביותר ברפואה המתקדמת ביותר מהבחינה טכנולוגית.


האסטרטגיה שלנו

 

  • המטופל תמיד במרכז העשייה

הפילוסופיה הרפואית שאומצה ע"י שיבא מעמידה את המטופל במרכז העשייה. ההתייחסות לחולה היא "לאדם כמכלול", ממנה נגזרת התייחסות מסורה ורגישה לצורכי הפרט. וזאת, על אף העובדה שמדובר במרכז רפואי גדול והומה מבקרים, עם תנועת חולים ערה. המטרה שלנו היא להבטיח לכל מטופל ובני משפחתו יחס אנושי ומתחשב כחולה וכאדם. לשם כך, תכננו ועיצבנו את בית החולים המתחדש שלנו כך שמובטח לחולה תמיד נוחיות מקסימלית.

  • מצוינות רפואית, מחקר וקידמה טכנולוגית

הסגל הרפואי של בית החולים מחויב למתן טיפול מסור מבוסס על החידושים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר ברפואה. כדי לשמור על הראשוניות הרפואית, מושקעים מדי שנה עשרות מיליוני דולרים במחקר ובטכנולוגיות רפואיות. הסגל הבכיר בשיבא קשור למרכזים עולמיים מובילים של רפואה ומדע, ומבצע מחקרים משותפים והשתלמויות הדדיות קבועות במרכזים אלו.

  • יצירת מהפכה באיכות שרותי הבריאות והחינוך הרפואי

המרכז הרפואי ע"ש שיבא חותר לחולל מהפכה בסטנדרטים המקובלים בעולם בטיפול רפואי, במטרה לצמצם ואף למנוע טעויות רפואיים. באמצעות אימוץ שיטות טכנולוגיות מתוחכמות של אימון וחקר ביצועים, דוגמת השימוש בסימולאטורים רובוטים ודו"חות מבצעיים, שיבא פורץ דרכים חדשות בחינוך הרפואי ובפיתוח המיומנויות הקליניות. המרכז הארצי לסימולציה רפואית (בשמו המקוצר – מס"ר), מאמן רופאים ואנשי סגל רפואי ופרא-רפואי של המרכז הרפואי וכן של שאר הגופים העוסקים בבריאות בארץ. מס"ר גם משמש כמודל להקמת מרכזים דומים בעולם. הפעילות החשובה של מס"ר הצליחה להפחית באופן משמעותי את שיעור השגיאות הרפואיות ולהפיק נוהלי עבודה משופרים עבור מוסדות רפואיים רבים בישראל ובעולם.

  • קשרים עם התעשייה

המרכז הרפואי ע"ש שיבא מהווה כר לפיתוחן של טכנולוגיות רפואיות. בבית החולים מתבצעים מחקרי בסיס ומחקרים קליניים. מדענים ורופאים של בית החולים מבצעים מחקרים משותפים עם טובי החוקרים והרופאים באוניברסיטאות ובתי חולים ברחבי העולם. הם מפתחים מכשור רפואי מתקדם בשיתוף הדוק עם ראשי התעשייה הטכנולוגית והפרמצבטית ועם חברות היי-טק. בכך אנו מבטיחים שהתעשייה תעשה את נכון ואנחנו נהיה בחזית הטכנולוגיה המתקדמת.

  • פעילות בין-לאומית

מחויבותו של המרכז הרפואי ע"ש שיבא להגיש סעד ומרפא לכל נצרך חוצה את גבולותיה של מדינת ישראל. במהלך השנים הענקנו שירותים רפואיים לתושביהם של אזורי מצוקה רבים בעולם, ובכלל זה בקובוסו, בארמניה, בקמבודיה, בסרי לנקה, בפרו, ברואנדה ובצ'רנוביל. לבית חולים שיבא מגיעים מטופלים מארצות במזרח אירופה ואגן הים התיכון, משטחי הרשות הפלסטינית, ומארצות המזרח התיכון --  ובתוכם גם מדינות שאינן מקיימות יחסים דיפלומטיים עם ישראל. בית החולים מקיים גם הסכם לשיתוף פעולה רפואי עם ממשלת קפריסין. בנוסף, בית חולים שיבא מעורב ביזמות בין-לאומית של יעוץ בהקמת בתי חולים והכשרת הצוותים הרפואיים באפריקה ובמזרח אירופה.


מגמות עתידיות של צמיחה והתפתחות


המרכז הרפואי ע"ש חיים שיבא נוסד שבועות אחדים לאחר הקמת מדינת ישראל במאי 1948.
באותם ימים הוא נקרא "בית החולים הצבאי מס' 5", ומחלקותיו שוכנו בביתנים נטושים של הצבא הבריטי. בשנת 1953 הפך "בית החולים הצבאי" למרכז רפואי אזרחי, המשרת את האוכלוסייה האזרחית והצבאית. במרוצת השנים הלך והתרחב בית החולים, וכיום הוא נחשב כמרכז רפואי אוניברסיטאי מודרני בעל קשרים מדעיים חובקי עולם, שמשתרע על פני שטח של כ-600 דונם ובו 
כ-1,700 מיטות.

אנו שואפים להוביל את הטיפול הרפואי המתקדם ביותר ובמקביל את פריצות הדרך המדעיות שעתידות להתחולל בדורות הבאים, בשורה מגוונת של תחומים רפואיים: קרדיולוגיה, אונקולוגיה, מדעי המוח, מחלות נשים וגינקולוגיה, גנטיקה, חינוך רפואי ועוד. כל זאת, במתקן חדיש וידידותי המציע שירותי רפואה מתקדמים בד בבד עם חתירה למצוינות מחקרית, אשר מסתייעים בתוצרי התעשיות הביו-טכנולגויות והקליניות המשוכללים ביותר.

כדי להמשיך את התנופה ולהצעיד את המרכז הרפואי שיבא להישגי המדע של המחר אנו מברכים על תמיכתם הנדיבה של תורמים וידידים נאמנים בכל קצוות תבל.

מנהל המרכז הרפואי המשולב, פרופ' יצחק קרייס

כל הזכויות שמורות