תפריט נגישות א+ א א-

מידע הצהרת נגישות
תצוגת צבעי האתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה סגור
הנהלת המרכז
הנהלת המרכז
סגן דקאן
סגן דקאן
תוכנית תלפיות
תוכנית תלפיות
המרכז הארצי לסימולציה רפואית
המרכז הארצי לסימולציה רפואית
פרויקט ח''ץ
פרויקט ח''ץ
Sheba International
Sheba International
סטאז'
סטאז'
נתונים על המרכז הרפואי שיבא - Facts & Figures
נתונים על המרכז הרפואי שיבא - Facts & Figures
סיפרייה רפואית
סיפרייה רפואית
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור m) דלג לצור קשר (מקש קיצור 2) דלג למפת האתר (מקש קיצור 3)

אודות המרכז לרפואה מינית

במרכז לרפואה מינית אנו מטפלים בהפרעות בתפקוד המיני של גברים ונשים, הן על רקע פיזיולוגי-רפואי והן על רקע נפשי-זוגי. הפרעות אלו כוללות בעיות בחשק המיני, בעוררות ובזקפה, כאב ביחסי מין, שפיכה מוקדמת או מעוכבת, קשיים באורגזמה או בחדירה ועוד. 
הטיפול מיועד לאנשים בכל הגילאים: לצעירים מגיל 18, לזוגות בשלב בניית הזוגיות, במהלך היריון, אחרי לידה, בזמן טיפולי פוריות, בעת ולאחר מחלה, לנשים בגיל המעבר, למבוגרים ולקשישים. הצוות במרכז לרפואה מינית מתמחה בטיפול באנשים בריאים ובאנשים עם מחלות כרוניות ונכויות שונות. ניתן לקבל אבחון, טיפול, הדרכה ושיקום לבודדים ולזוגות. אנו מטפלים בהטרוסקסואלים ובלהט"בים (לסביות, הומוסקסואלים, טרנסים ובי).
יחודו של המרכז הוא בשיתוף הפעולה הרב-מקצועי, הכולל רופאים מומחים באורולוגיה ובגינקולוגיה, ומטפלים מיניים (סקסולוגים) מומחים בטיפול מיני אישי וטיפול זוגי. המרפאה עובדת בשיתוף פעולה עם רופא שיקומי, פיזיותרפיסטית מומחית לרצפת האגן, פסיכיאטרים ופסיכולוגים קליניים.
בגלל הרגישות הרבה והמורכבות של הבעיות המיניות, מרגע הפניה הראשונית ובמהלך כל הפגישות, הטיפול שלנו נעשה תוך שמירה על כבוד המטופל והקפדה על הסודיות.
בעיות תרבותיות ייחודיות למגזר החרדי
בעקבות הרגישויות התרבותיות וההנחיות ההלכתיות הקיימות אצל בני הקהילה הדתית-חרדית, בוצעו במרפאה התאמות פיזיות, גובשו נהלים מותאמים, והודרכו הצוותים השונים במתן מענה מוטה תרבות לצורך קידום בריאות אוכלוסייה זו גם בתחום הזוגי.
הרב צבי פורת, שהינו רב פוסק העוסק רבות בתחומי רפואה והלכה ומשמש כיועץ הלכתי במחלקה האורולוגית של בית החולים שיבא, עומד לרשות הפונים והמטופלים למענה בשאלות הלכתיות ודתיות העולות כתוצאה מהפרעות התפקוד או מההליך הטיפולי. ניתן לפנות אליו טלפונית או לקבוע עמו פגישה אישית.  
המרפאה לחיי משפחה  

למה חשוב לטפל בבעיות מיניות ?
•שיעור הבעיות המיניות בישראל גבוה כ- 30% מהגברים וכ- 40% הנשים מדווחים על הפרעה כלשהי בחיי המין שלהם, אך סביר להניח שהשיעור גבוה יותר
•שכיחות הבעיות בתפקוד המיני עולה עם הגיל, בתקופת גיל המעבר וההזדקנות של הגבר והאישה
•שכיחות הבעיות בתפקוד המיני עולה בהשפעת מחלות כרוניות (למשל סוכרת, יתר לחץ דם, מחלות לב, סרטן, טרשת נפוצה, פרקינסון, מחלות נוירולוגיות, דיכאון, חרדה ועוד)
•שכיחות הבעיות בתפקוד המיני עולה בעקבות טיפול תרופתי למחלות כרוניות
•גברים ונשים עם בעיה בתפקוד המיני מתביישים לשוחח עם רופאים, אחיות או אנשי מקצוע אחרים המטפלים בהם
•הפרעות בתפקוד המיני פוגעות גם בקשר הזוגי, בביטחון העצמי, ביכולת לתפקד בעבודה. הן תורמות לעליה של חרדה, מתח ודיכאון

 

כל הזכויות שמורות