תפריט נגישות א+ א א-

מידע הצהרת נגישות
תצוגת צבעי האתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה סגור
הנהלת המרכז
הנהלת המרכז
סגן דקאן
סגן דקאן
תוכנית תלפיות
תוכנית תלפיות
המרכז הארצי לסימולציה רפואית
המרכז הארצי לסימולציה רפואית
פרויקט ח''ץ
פרויקט ח''ץ
Sheba International
Sheba International
סטאז'
סטאז'
נתונים על המרכז הרפואי שיבא - Facts & Figures
נתונים על המרכז הרפואי שיבא - Facts & Figures
סיפרייה רפואית
סיפרייה רפואית
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור m) דלג לצור קשר (מקש קיצור 2) דלג למפת האתר (מקש קיצור 3)

תותב לפין

במקרים רבים בהם הטיפולים שהוזכרו לעיל אינם יעילים או אינם מספקים, ניתן לטפל בבעיית הזקפה על ידי התקנת תותב (פרוטזה) לפין. זהו מתקן מלאכותי מסיליקון המוכנס במהלך ניתוח לתוך הפין ומאפשר חדירה וקיום יחסי מין. קיימים שני סוגי תותבים:
תותב מתנפח - התותב בנוי משני גופים גליליים אשר מושתלים לפין עצמו, משאבה המותקנת בשק האשכים (לצד האשכים, מתחת לעור), ובלון המכיל נוזל, המותקן מתחת לשרירי דופן הבטן. כל המרכיבים מחוברים בעזרת צנרת סיליקון מתחת לעור. הפעלת המנגנון של התותב פשוטה מאד באמצעות לחיצה על המשאבה, המעבירה את הנוזל מהבלון אל הגופים הגליליים בתוך שניות. הזקפה המושגת קשה ומספיקה לחדירה. בתום יחסי המין ניתן להפסיק את הזקפה ולהחזיר את הנוזל לבלון בעזרת כפתור מיוחד על המשאבה. הניתוח מתבצע בהרדמה איזורית או מלאה. כאשר הפין במצב רפוי לא ניתן להבחין כי הותקן בפין תותב מתנפח.
תותב קשיח למחצה – התותב מורכב משני גלילים מסיליקון בתוך הפין. מרקם הגלילים מאפשר לקפלם ולהסתירם במכנסיים, וכן ליישרם ולהשיג זקפה מספיקה לקיום חדירה במהלך יחסי המין.
שיעורי שביעות הרצון מהניתוח להתקנת תותב לאיבר המין גבוהים במיוחד. התקנת התותב אינה פוגעת בחשק המיני, בתחושה, בהנאה, בשפיכה או באורגזמה. חשוב לזכור כי מדובר בניתוח בלתי הפיך. על פי רוב, פונה המטופל לניתוח לאחר כישלון האפשרויות הטיפוליות האחרות. 
הסיבוכים האפשריים העיקריים בניתוח תותב הינם כשל מכני של אחד ממרכיבי התותב, אשר מחייב החלפת החלק הפגום בניתוח, וכן זיהום התותב, המחייב במרבית המקרים את הוצאתו לצורך טיפול יעיל בזיהום. 

 

כל הזכויות שמורות