תפריט נגישות א+ א א-

מידע הצהרת נגישות
תצוגת צבעי האתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה סגור
הנהלת המרכז
הנהלת המרכז
סגן דקאן
סגן דקאן
תוכנית תלפיות
תוכנית תלפיות
המרכז הארצי לסימולציה רפואית
המרכז הארצי לסימולציה רפואית
פרויקט ח''ץ
פרויקט ח''ץ
Sheba International
Sheba International
סטאז'
סטאז'
נתונים על המרכז הרפואי שיבא - Facts & Figures
נתונים על המרכז הרפואי שיבא - Facts & Figures
סיפרייה רפואית
סיפרייה רפואית
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור m) דלג לצור קשר (מקש קיצור 2) דלג למפת האתר (מקש קיצור 3)

עקמת הפין ומחלת פירוני

נטייה של הפין בזמן זקפה לאחד הכיוונים הינה שכיחה ביותר, אולם כאשר נטייה זו משמעותית וגורמת להפרעה תפקודית מדובר בעקמת הפין. עקמת הפין יכולה לנבוע פגם מולד, או להופיע במהלך החיים, בדרך-כלל כחלק ממחלת פירוני (ראה להלן). לפגישת ההתייעצות בנוגע לעקמת הפין מומלץ להגיע עם תמונות של הפין במצב של זקפה מלאה מכמה זוויות צילום. הסיבה לניתוח לתיקון עקמת הפין הינה בדרך כלל הפרעה תפקודית לחדירה בזמן יחסי מין. בעקמת הפין צד אחד של הפין ארוך יותר, והצד שמנגד קצר יותר. בניתוח לתיקון העקמת, מקצר המנתח את הצד הארוך ובכך מיישר את הפין לכיוון הרצוי. חשוב לציין שתיקון שכזה גורם לקיצור מסוים של הפין. מידת הקיצור גדלה ככל שהפין גדול יותר וככל שזווית העקמת גדולה יותר. הניתוח מתבצע בהרדמה אזורית או כללית. ניתן להשתחרר מבית החולים ביום הניתוח או למחרתו, ומומלץ לחזור לפעילות מינית רק לאחר כשישה שבועות.

מחלת פירוני (Peyronie's disease)
מחלת פירוני תוארה כבר במאה השמונה-עשרה, ולמרבה הצער גם היום רב הנגלה על הגלוי. במחלה זו מופיעים מסיבה לא ברורה אזורי צלקת ברקמת הפין, אשר גורמים להופעת עקמת, כאב בזמן זקפה, והפרעת זקפה. 5-8 אחוזים מהגברים לוקים במחלת פירוני במהלך חייהם, בעיקר בעשור השישי והשביעי. מחלה זו נפוצה יותר בקרב חולי סוכרת, לאחר טיפול סרטן הערמונית, או לאחר ניתוחי אגן. השלב הראשון, השלב הפעיל, אורך בדרך כלל מספר חודשים, ובמהלכו מופיעה זקפה כואבת והתפתחות עקמת. בשלב הכרוני נעלמת בדרך-כלל תחושת הכאב, והעקמת נשארת במצב סטאטי. ירידה באיכות הזקפה עד כדי העדר זקפה מוחלט יכול לנבוע גם הוא ממחלת פירוני.  
הטיפול בשלב הראשון של מחלת פירוני מורכב מתרופות שונות להאטת התהליך הדלקתי. יש הממליצים גם על מתקנים למתיחת הפין לשם מניעת שינוי הצורה וההתקצרות. בשלב הכרוני הטיפול הינו בדרך כלל ניתוחי – תיקון העקמת, והתקנת תותב לפין במקרה של הפרעת זקפה קשה. טיפול באמצעות ניתוח מתבצע רק בשלב הכרוני היציב. 

כל הזכויות שמורות