תפריט נגישות א+ א א-

מידע הצהרת נגישות
תצוגת צבעי האתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה סגור
הנהלת המרכז
הנהלת המרכז
סגן דקאן
סגן דקאן
תוכנית תלפיות
תוכנית תלפיות
המרכז הארצי לסימולציה רפואית
המרכז הארצי לסימולציה רפואית
פרויקט ח''ץ
פרויקט ח''ץ
Sheba International
Sheba International
סטאז'
סטאז'
נתונים על המרכז הרפואי שיבא - Facts & Figures
נתונים על המרכז הרפואי שיבא - Facts & Figures
סיפרייה רפואית
סיפרייה רפואית
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור m) דלג לצור קשר (מקש קיצור 2) דלג למפת האתר (מקש קיצור 3)

בעיות מיניות – זוגיות

חוסר ניסיון והדרכה מינית
במאה ה-21, עידן של טכנולוגיה מפותחת, קיים מידע זמין ונגיש בכל תחום. זהו עידן של פתיחות מינית והתנהגות מינית משוחררת. די מפתיע לדבר עכשיו על חוסר ידע ועל הצורך בהדרכה מינית.
אך, לעיתים קרובות, אנחנו מגלים שזה לא מספיק. נכון שהמדיה מוצפת במידע עם הסברים מילוליים וגרפיים מפורטים, קיימים פורומים רבים בכל תחום מיני אפשרי, עם תשובות של מומחים מקצועיים, וכן ישנם אתרים עם שיתוף חברתי. אבל, למרות כל אלה, עדיין נפוצים בקרב צעירים ומבוגרים מיתוסים שגויים, ובמדיה ניתן למצוא חסר של מידע אמין בנושאי מיניות נכונה, טובה ומספקת. 
מערכת החינוך הפורמלית אינה מספקת את המידע הנדרש, וגם כאשר ישנם "שיעורים לחינוך מיני" בבתיה"ס החילוניים, או "שיעורים לחיי משפחה" בבתיה"ס הדתיים – הרי ששם בעיקר מדובר על עניינים פיזיולוגיים ואזהרות בנוגע לקיום יחסי מין מוגנים או על הלכות ודינים בעניין. 
לא ניתנים הסברים על ההבדלים המהותיים בין מיניות נשית למיניות גברית ואיך לגשר על הפער. לא ניתנים הסברים על אינטימיות אישית וזוגית, והדרכים ליצירתה או שמירתה. 
יתרה מזאת, בפועל האתרים הפורנוגרפיים הזמינים לכל והנגישים כל כך, הם אלו המהווים כיום את ה"מדריך האולטימטיבי" לסקס. הצופים בהם עלולים לחקות את מה שראו, ומצפים מעצמם/ן להגיב או להתנהג כמו המשתתפים. סרטי פורנו מציגים מידע שגוי, מייצרים ציפיות לא ריאליות של הצופים מעצמם ומבני/בנות הזוג, בעיקר כאשר לא קיימת תכנית של חינוך מיני המאפשר הכרות עם ידע ריאלי ונכון.
במרכז לרפואה מינית בשיבא אנו מציעים מפגש או מספר מפגשים עם אנשי מקצוע רציניים. המידע מותאם לפי הצורך של הפונה. במפגשים ניתן לקבל הדרכה, יעוץ וטיפול לשיפור והעשרה בידע רלבנטי במיניות האדם, ובמקביל ניתן לשפר את התקשורת המינית של יחידים וזוגות בכל גיל ובכל מצב משפחתי. קיימת גם הדרכה המותאמת לאורח חיים דתי וחרדי.

בעיה מינית = בעיה זוגית!! 
איך התפקוד המיני שלו משפיע על התפקוד המיני שלה? 
 בשרות הסקסולוגי מטפלים, מאז הקמתו ב 2004, בהפרעות בתפקוד המיני בנשים, בגברים ובזוגות. הטיפול נעשה בשיתוף צוות רב-מקצועי ותוך ראיה הוליסטית של הבעיה. בשנים האחרונות מגיעות אלינו נשים עם תלונות על כאבים ביחסי מין, קשיי עוררות או ירידה בתשוקה, שאין של רקע רפואי לתלונתן. בנוסף, פונים אלינו גברים צעירים עם קשיים בתפקוד המיני, ללא כל ממצא באבחון הרפואי שעברו. המשותף לכל המקרים האלה הוא התמכרות של הגבר להרגלי אוננות ושימוש ממושך בפורנו. 
אין ספק שהשינוי בזמינות הפורנו ובאנונימיות של השימוש בו, מאפשרים לגברים להשתמש באינטרנט למטרות גירוי וסיפוק עצמי. מחקרים מראים שגברים נחשפים לפורנו כבר מגיל צעיר (הממוצע בארה"ב הוא גיל 11 לחשיפה ראשונה). גם במרפאה שלנו מתקבל הרושם שגברים בשנות העשרים לחייהם מגיעים כבר אחרי שימוש של שנים. 
מתברר שהגירוי מול פורנו נעשה בתנאים מאד מיוחדים. זהו גירוי עצמי, שבו הגבר שולט על התוצאות, ללא צורך שלו בהתייחסות לבת-הזוג, ללא צורך בריכוז מחשבה ודמיון, בלי בקורת של מישהו אחר, עם סיפוק מובטח בסיום. גברים אלה מגלים, שלאחר שנים של אוננות מול פורנו, יש להם קשים בקיום קשר מיני זוגי. הם מתלוננים על חוסר חשק, קושי לשמור על הזקפה ולעיתים קושי להגיע לפליטת זרע ואורגזמה. כל זאת, למרות שבגירוי עצמי אין להם בעיה בתפקוד. 
ההיבט השני של אותה הבעיה הן נשים עם הפרעת כאב ביחסי המין, המופנות לאחר אבחון גינקולוגי ללא כל ממצא. הן מתלוננות על כאבים, קושי באורגזמה או ירידה בחשק. באבחון סקסולוגי ניתן לגלות שהבעיה נעוצה בקשיים בתפקוד המיני שלו. הוא נמצא יותר מדי זמן בנרתיק (מתקשה לגמור או להתרכז בגירוי). 
על הקשר שבין התפקוד המיני של בן זוג אחד על השני התפרסמו מחקרים רבים. הם מציגים קשר בין הפרעת זקפה בגבר או שפיכה מהירה לירידה משמעותית בתפקוד המיני של בת הזוג. נמצא גם, שטיפול מוצלח בבעיית הזקפה שלו, ללא קשר לסוג הטיפול (רפואי, פסיכו-סקסולוגי), מאפשר שיפור בתפקוד המיני שלה (ברמת התשוקה, העוררות והאורגזמה). 
ההמלצה שלנו בשרות הסקסולוגי היא, שכבר במרפאה הראשונית בקהילה, בעיות בתפקוד המיני יאובחנו כבעיית זוג.  אם גבר מתלונן על בעיה מינית, חשוב להוסיף לאבחון הרפואי, גם שאלה על הרגלי הגירוי העצמי שלו והשימוש בפורנו. באותה הזדמנות ניתן לברר קיום בעיה בתפקוד המיני של בת הזוג. במקביל, יש לשאול נשים המתלוננות על כאב וקשיים בתפקוד המיני, על קשיי תפקוד של הפרטנר. ההתערבות המקצועית תהיה יעילה רק אם תתמקד בתרומתם של שני בני הזוג לבעיה המינית ותכנון טיפול מתאים. בשרות הסקסולוגי מציעים המשך הטיפול גם בגבר (שינוי הרגלי עוררות וגירוי עצמי), גם באשה (טיפול בכאב, בחשק ובאורגזמה) וגם בזוג (התאמת יחסי המין לצרכים שלהם). 

כל הזכויות שמורות