תפריט נגישות א+ א א-

מידע הצהרת נגישות
תצוגת צבעי האתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה סגור
הנהלת המרכז
הנהלת המרכז
סגן דקאן
סגן דקאן
תוכנית תלפיות
תוכנית תלפיות
המרכז הארצי לסימולציה רפואית
המרכז הארצי לסימולציה רפואית
פרויקט ח''ץ
פרויקט ח''ץ
Sheba International
Sheba International
סטאז'
סטאז'
נתונים על המרכז הרפואי שיבא - Facts & Figures
נתונים על המרכז הרפואי שיבא - Facts & Figures
סיפרייה רפואית
סיפרייה רפואית
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור m) דלג לצור קשר (מקש קיצור 2) דלג למפת האתר (מקש קיצור 3)

שנה רביעית ברציפות: הפגייה של שיבא מצטיינת משרד הבריאות

14-11-2017

משרד הבריאות בחר גם השנה, זאת השנה הרביעית ברציפות, את הפגייה במרכז הרפואי שיבא לפגייה מצטיינת על פי מדדי האיכות הכוללים שיעור זיהומים, תשתיות, כוח אדם ועוד. הפגייה בשיבא ממשיכה להוביל ושומרת על הסטנדרטים הגבוהים והטובים ביותר.

הובלת תחום הטיפול בפגים הוא אחד היעדים האסטרטגיים של המרכז הרפואי אשר הקדיש שני ערבי גאלה לגיוס תרומות לבניית פגייה חדשה, שתהיה הפגייה המובילה ביותר בארץ ואף מהמובילות בעולם. הפגייה החדשה תכלול חדרים פרטיים לכל פג ומשפחתו, יהיה בה ציוד רפואי מהמתקדמים בעולם, והיא תמשיך להיות מוקד לקליטה ולטיפול במקרים קשים ומרכבים מכל הארץ. 

הפגייה בשיבא מונה כיום 53 מיטות אשפוז וכוללת יחידה לטיפול נמרץ פגים ויחידת ביניים. מדי שנה מטופלים כ-1,000 תינוקות ופגים בסיכון. צוות הפגייה מיומן לטפל במקרים המורכבים ביותר ואילו מועברים לשיבא מבתי החולים השונים ברחבי הארץ. צוות הפגייה כולל מערכת העוטפת את הפגים ובני משפחותיהם וכוללת אחיות, רופאים, פיזיותרפיסטים, דיאטניות קליניות, עובדות סוציאליות, רוקח, ריפוי בעיסוק, קלינאיות תקשורת.

בשיבא מאמינים כי חלק בלתי נפרד מהתהליך שעובר הפג הוא המגע והטיפול הצמוד של בני המשפחה ומעודדים את ההורים להיות שותפים מלאים בטיפול השוטף היומיומי, עידוד מגע, תקשורת ונוכחות מלאה במהלך האשפוז.

ד"ר ציפי שטראוס, מנהלת מחלקת יילודים ופגים: "תחום הטיפול בפגים הוא תחום רגיש ומתפתח. חשוב להיות כל הזמן עם היד על הדופק, להתעדכן בחידושים ולהשקיע במחקר על מנת להביא את הרפואה הטובה ביותר לפגים הקטנים. נמשיך להיות מובילים ופורצי דרך ולטפל במקרים הקשים והמורכבים ביותר".

כל הזכויות שמורות