תפריט נגישות א+ א א-

מידע הצהרת נגישות
תצוגת צבעי האתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה סגור
הנהלת המרכז
הנהלת המרכז
סגן דקאן
סגן דקאן
תוכנית תלפיות
תוכנית תלפיות
המרכז הארצי לסימולציה רפואית
המרכז הארצי לסימולציה רפואית
פרויקט ח''ץ
פרויקט ח''ץ
Sheba International
Sheba International
סטאז'
סטאז'
נתונים על המרכז הרפואי שיבא - Facts & Figures
נתונים על המרכז הרפואי שיבא - Facts & Figures
סיפרייה רפואית
סיפרייה רפואית
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור m) דלג לצור קשר (מקש קיצור 2) דלג למפת האתר (מקש קיצור 3)

עשור לפרויקט הח"ץ בשיבא

23-11-2017

במרכז הרפואי שיבא ציינו עשור לפרויקט הח"ץ (חוקרים צעירים) היוקרתי אשר ייסדה פרופ' ענת אחירון, מנהלת היחידה לנוירואימונולוגיה-טרשת נפוצה. כ-100 רופאים, חוקרים, בוגרי הפרויקט וסטודנטים פעילים השתתפו באירוע אשר פתח גם את סדרת המפגשים הקבועים שמתקיימים לאורך השנה במסגרת הפרויקט.

פרויקט הח"ץ בשיבא הינו פרויקט מצוינות יחיד מסוגו בארץ שמכשיר את החוקרים הבאים של ישראל ומשלב בין רופאים חוקרים ותיקים וצעירים, תוך שימוש בשיטות מחקר וטכנולוגיות מתקדמות. בעזרת הפרויקט, מתאפשר לסטודנטים צעירים להשתתף באופן פעיל במחקר רפואי ולתרום למדע עוד בתקופת לימודיהם. הצלחתו של הפרויקט בשנים האחרונות יוצרת גרעין של רופאים וחוקרים צעירים אשר משתלבים ברחבי המרכז הרפואי.

הפרויקט מוצע לסטודנטים לרפואה במסלול השש-שנתי, רבע-שנתי, מסלול ניו-יורק ומסלול קפריסין-לונדון, סטודנטים למדעי החיים ולהנדסה ביו-רפואית, ולסטודנטים מתכניות לתארים מתקדמים כמו רפואה-פיזיקה או ביולוגיה-פסיכולוגיה. הסטודנטים הנבחרים משתתפים באופן פעיל במחקר קליני מדעי החל מראשית גיבוש הרעיון או שאלת המחקר ועד להצגת התוצאות בכנסים רפואיים. בתקופת המחקר, מועסקים הסטודנטים ב-0.25 משרה בשכר, כעוזרי מחקר.
 

 

פרופ' ענת אחירון (שנייה משמאל) עם בוגרי הפרויקט

פרופ' ענת אחירון (שנייה משמאל) עם בוגרי הפרויקט


השנה נבחרו 35 סטודנטים לרפואה המשתתפים במחקרים שונים בתחומי רפואת עיניים, נוירולוגיה, דימות, קרדיולוגיה, רפואת ילדים, נוירוכירורגיה אונקולוגיה, ועוד. במהלך האירוע החגיגי הציגו בוגרי הפרויקט את המחקרים עליהם עבדו ותיארו כיצד הכישורים שפיתחו בעבודת המחקר סייעו להם בהמשך הקריירה הרפואית שלהם.

פרופ' ענת אחירון: "פרויקט ח"ץ הוא פרויקט של לימוד למצוינות מחקרית ברחבי שיבא אשר מביא חדשנות רעיונית משולבת בלימודי מחקר. דור הרופאים בוגרי הפרויקט למד כי לא תמיד יש להתחייב לפתרון הראשון אלא יש להמשיך ולחפש פתרונות ולעיתים פתרונות לא שגרתיים. אני גאה בכל אחד ואחד  מבוגרי הח"ץ ואין לי ספק כי ימשיכו לתרום תרומה נכבדה למחקר הרפואי בארץ ובעולם".

כל הזכויות שמורות