תפריט נגישות א+ א א-

מידע הצהרת נגישות
תצוגת צבעי האתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה סגור
הנהלת המרכז
הנהלת המרכז
סגן דקאן
סגן דקאן
תוכנית תלפיות
תוכנית תלפיות
המרכז הארצי לסימולציה רפואית
המרכז הארצי לסימולציה רפואית
פרויקט ח''ץ
פרויקט ח''ץ
Sheba International
Sheba International
סטאז'
סטאז'
נתונים על המרכז הרפואי שיבא - Facts & Figures
נתונים על המרכז הרפואי שיבא - Facts & Figures
סיפרייה רפואית
סיפרייה רפואית
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור m) דלג לצור קשר (מקש קיצור 2) דלג למפת האתר (מקש קיצור 3)

הלב שיועד לנסים לא התאים – שנה לאחר מכן קיבל את לב החייל שנהרג

27-02-2018


 
בשבוע שעבר נקבע מותו של החייל שילה סימן טוב ז"ל בן ה-23 לאחר שנפגע בתאונת דרכים בכביש 6. משפחתו החליטה לתרום את איבריו והם הושתלו בגופם של שישה חולים. לבו של שילה הושתל במרכז הרפואי שיבא אצל נסים כהן, בן 59 מלוד.
נסים סבל מאי ספיקת לב קשה ובמשך שנתיים וחצי טופל במכון הלב והסתייע בלב מלאכותי. ההודעה על התרומה התקבלה בתזמון סמלי עבור נסים כאשר בדיוק לפני שנה – בזמן ההילולה של חג הפורים – הוא התוודע לאפשרות של תרומת לב שיועדה עבורו. עם זאת, בזמן הבדיקות שנערכו לקראת ההשתלה, נמצא כי הלב אינו מתאים לגופו. כעת, בדיוק שנה לאחר מכן - בחג הפורים - הוא מתאושש מהשתלת לב חדש. 
"אני מודה על העזרה של המשפחה ומודה לפרופ' לביא. אני מקווה שכולם יתרמו איברים, זאת תרומה לאנושות שמעניקה לבן אדם אחר חיים. משפחת התורם עשתה מעשה אצילי", אמר נסים מספר ימים לאחר ההשתלה.
מנהל היחידה להשתלות לב בשיבא, פרופ' ג'יי לביא, עמד בראש הצוות הרפואי שביצע את ההשתלה יחד עם ד"ר אלכס ליפיי וד"ר יגאל כסיף: "נסים טופל במסירות במשך שנתיים וחצי באמצעות הלב המלאכותי על ידי פרופ' דב פריימרק וד"ר אבישי גרופר מהיחידה לאי ספיקת לב של מרכז הלב.  הוא הגיע לשיבא במצב של אי ספיקת לב קשה מאוד, ובזכות הלב המלאכותי הוא הצליח להתאושש, אך עדיין גוף האדם זקוק ללב אנושי ולא ללב המופעל על סוללות. תרומת הלב החדש הגיעה בזמן ופתחה פרק חדש בחייו". 
 

כל הזכויות שמורות