תפריט נגישות א+ א א-

מידע הצהרת נגישות
תצוגת צבעי האתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה סגור
הנהלת המרכז
הנהלת המרכז
סגן דקאן
סגן דקאן
תוכנית תלפיות
תוכנית תלפיות
המרכז הארצי לסימולציה רפואית
המרכז הארצי לסימולציה רפואית
פרויקט ח''ץ
פרויקט ח''ץ
Sheba International
Sheba International
סטאז'
סטאז'
נתונים על המרכז הרפואי שיבא - Facts & Figures
נתונים על המרכז הרפואי שיבא - Facts & Figures
סיפרייה רפואית
סיפרייה רפואית
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור m) דלג לצור קשר (מקש קיצור 2) דלג למפת האתר (מקש קיצור 3)

מחקר אמריקאי הציג פריצת דרך בטיפול במשותקי רגליים

27-09-2018

במרכז הרפואי שיבא תל השומר נערכים לקראת יישום קליני של המחקר שפורסם לאחרונה, שבמסגרתו אנשים הסובלים מפגיעה בחוט השדרה וחוסר תנועה ברגליים הצליחו ללכת לאחר שהושתל קוצב חשמלי בחוט השדרה שלהם.

התוצאות המוצלחות של הטכנולוגיה פורצת הדרך התפרסמו השבוע במגזין הרפואי היוקרתי "The New England Journal of Medicine". קבוצת חוקרים בבית החולים "מאיו קליניק" בארצות הברית פירסמה כי הצליחה להקים על הרגליים שלושה בני אדם שהיו משותקים.

החוקרים השתילו למטופלים קוצב בעמוד השדרה. הפעלת הקוצב מעבירה גירוי חשמלי בתדירות משתנה מחוט השדרה אל המוח. גירוי חשמלי זה הביא לשיפור משמעותי ביכולות המוטוריות של המטופלים עד לכדי השבת היכולת ללכת.

ד"ר ציון זיבלי, סגן מנהל המחלקה הנוירוכירורגית בשיבא, מסביר: "הקוצב מצליח לעקוף מסלולים עצביים שנפגעו ולשפר את התפקוד של מסלולים עצביים שלא נפגעו ולתת להם למלא את התפקיד של התאים שנהרסו".

פרופ' גבריאל זייליג, מנהל המחלקה לשיקום נוירולוגי, מדגיש כי מדובר בתהליך מחייב וארוך של שיקום אינטנסיבי לאחר הניתוח. "אין ספק שמדובר בפריצת דרך", הוא אומר, "אך מדובר בניסוי מצומצם וצריך לשחזר את התוצאות".

במרכז הרפואי שיבא תל השומר משתמשים בקוצב זהה כבר כמה שנים לטיפול בכאבי גב ובהפרעות שליטה על הסוגרים, וכעת מתחילים להשתמש בו גם לטובת המשותקים.

לפרטים נוספים:  shebainfo@sheba.gov.il

כל הזכויות שמורות