תפריט נגישות א+ א א-

מידע הצהרת נגישות
תצוגת צבעי האתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה סגור
הנהלת המרכז
הנהלת המרכז
סגן דקאן
סגן דקאן
תוכנית תלפיות
תוכנית תלפיות
המרכז הארצי לסימולציה רפואית
המרכז הארצי לסימולציה רפואית
פרויקט ח''ץ
פרויקט ח''ץ
Sheba International
Sheba International
סטאז'
סטאז'
נתונים על המרכז הרפואי שיבא - Facts & Figures
נתונים על המרכז הרפואי שיבא - Facts & Figures
סיפרייה רפואית
סיפרייה רפואית
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור m) דלג לצור קשר (מקש קיצור 2) דלג למפת האתר (מקש קיצור 3)

לראשונה בישראל: בשיבא נפתחה מחלקה חדשה לטיפול תאי

10-01-2019

השבוע נפתחה במרכז הרפואי שיבא מחלקה ייעודית להשתלות מוח עצם וטיפול תאי (ריפוי פגיעות באמצעות הזרקה של תאי גזע או תאי אב). המחלקה, הראשונה בישראל,.תעניק את הטיפול המתקדם למטופלים מבוגרים הסובלים מממאירויות המטולוגיות דוגמת לימפומה, לוקמיה לימפתית חריפה ומיאלומה. הטיפול ניתן לחולים לאחר שמיצו טיפולים אחרים קיימים ולאחר שהוא נכלל מעתה בסל התרופות לשנת 2019.

המרכז הרפואי שיבא הוא בעל ניסיון עשיר בטיפול תאי ובו ניתן הטיפול הראשון מסוג זה בישראל בשנת 2016. עד כה טופלו כ-100 ילדים ומבוגרים.ב-CAR-T , טיפול שבמסגרתו שואבים תאים מגופו של החולה, ואליהם מחדירים בטכנולוגיה חדשנית גן שגורם להם לתקוף את התאים הסרטניים כשהם מוחזרים לגופו של החולה.

פרופ' ארנון נגלר, מנהל המערך להמטולוגיה מבוגרים: "אנו לא רק חונכים מחלקה חדשה, אלא מציינים עידן חדש בהשתלות. ה- CAR-Tזה הטיפול האימונותרפי התאי הראשון שעובד ומהווה פריצת דרך, כאשר עד לפני כארבע שנים השתלות מוח עצם היו האימונותרפיה התאית היחידה שעבדה".

פרופ' ארנון אפק, משנה למנכ"ל שיבא, הדגיש כי "הצוות הרפואי במחלקה זו, כמו במחלקה להמטו-אונקולוגיה בילדים, התמחה במתן טיפול תאי, דבר אשר איפשר לנו להצטרף לרשימה מצומצמת ומכובדת של מרכזים רפואיים מובילים בעולם, בארה"ב ובסין, המעניקים טיפול מסוג זה".

לדברי מנהל המרכז הרפואי, פרופ' יצחק קרייס, "פתיחת המחלקה היא חלק נוסף מתפיסת המטופל במרכז, ומציבה אותנו בקדמת הבמה של רפואה מותאמת אישית, חדשנית ופורצת דרך".

כל הזכויות שמורות