תפריט נגישות א+ א א-

מידע הצהרת נגישות
תצוגת צבעי האתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה סגור
הנהלת המרכז
הנהלת המרכז
סגן דקאן
סגן דקאן
תוכנית תלפיות
תוכנית תלפיות
המרכז הארצי לסימולציה רפואית
המרכז הארצי לסימולציה רפואית
פרויקט ח''ץ
פרויקט ח''ץ
Sheba International
Sheba International
סטאז'
סטאז'
נתונים על המרכז הרפואי שיבא - Facts & Figures
נתונים על המרכז הרפואי שיבא - Facts & Figures
סיפרייה רפואית
סיפרייה רפואית
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור m) דלג לצור קשר (מקש קיצור 2) דלג למפת האתר (מקש קיצור 3)

טכנולוגיות מתקדמות

מנהל המרכז: פרופ' אריה אורנשטיין

אחות אחראית: אתי סטולר

אחראית מרפאה: מירי לוז-יחיה

מזכירת מנהל: שירלי כהן 


יצירת קשר:

טלפון משרד: 03-5305275

טלפון אחיות: 03-5305245

פקס: 03-5305253

ימי פעילות:

ראשון-חמישי, בשעות 08:00 - 15:00

 

מיקום:

בניין אשפוז, קומת כניסה, אחרי חדרי הניתוח

מפת הגעה לשיבא

 

במה אנחנו עוסקים במרכז לטכנולוגיות מתקדמות?

המרכז לטכנולוגיות מתקדמות (מט"מ) הוקם בשנת 1997, במטרה להבטיח את מקומו של המרכז הרפואי שיבא בחזית הטכנולוגיה הרפואית המתפתחת במהירות. המחשבה הייתה שהדרך האופטימלית לקדם מחקר בסיסי בתחום הרפואה ליישום קליני היא על ידי בניית קבוצת מחקר בינתחומית, שילוב של מדעני הבסיס יחד עם הרופאים המכירים את הקליניקה, הצרכים והמגבלות של המערכת הרפואי, ולהפגיש אותם עם התעשיות הרלוונטיות ליישום הרעיונות והפיכתם למוצרים. שלושת המרכיבים ימוקמו יחדיו בסביבתם הטבעית, בבית החולים.

כיום פועלים במרכז, תחת קורת גג אחת, צוותי פיתוח הכוללים רופאים, מדענים, מהנדסים ושותפים מהתעשייה הישראלית. כל אלה יחד עוסקים בייזום ובפיתוח של מוצרים רפואיים חדשניים בעלי פוטנציאל יישומי-מסחרי גבוה. החל משלב הרעיון,  דרך ניסויים בבעלי חיים, ניסויים קליניים בבני אדם, ועד למסחור הרעיון והמוצר הסופי.

המרכז לטכנולוגיות מתקדמות שוכן במבנה מודרני בשטח של כ-3,500 מ"ר, המחובר לבנין המרכזי של בית החולים. המרכז כולל מעבדות מצוידות היטב המיועדות למחקרי תאים ובעלי חיים, מעבדה משוכללת בתחום האלקטרואופטיקה והביולוגיה, חדרי ניתוח וחדרי טיפולים, שני מכשירי MRI חדישים, מרפאות אמבולטוריות לטיפולים מתקדמים, משרדים וחדרי צוות.

חדר הישיבות במרכז הוא גדול ומודרני ומחובר בסיבים אופטיים אל חדרי הניתוח והמעבדות וגם אל חדר הניתוח המרכזי של בית החולים. חדר הישיבות מאפשר דיונים, עבודה ולימוד מרחוק תוך שימוש במערכת וידאו.

המחקרים המגוונים המבוצעים במט"מ מכסים טווח רחב של נושאים רפואיים, עם דגש מיוחד על חקר הסרטן, המוח והעור. במקביל, מתבצעים במרכז מחקרים בסיסיים ויישומיים, ניסויים בתנאי מעבדה ובגוף החי, לרבות ניסויים קליניים, תוך שימוש בציוד מעבדתי ובציוד קליני כנדרש.

חפש
כל הזכויות שמורות