תפריט נגישות א+ א א-

מידע הצהרת נגישות
תצוגת צבעי האתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה סגור
הנהלת המרכז
הנהלת המרכז
סגן דקאן
סגן דקאן
תוכנית תלפיות
תוכנית תלפיות
המרכז הארצי לסימולציה רפואית
המרכז הארצי לסימולציה רפואית
פרויקט ח''ץ
פרויקט ח''ץ
Sheba International
Sheba International
סטאז'
סטאז'
נתונים על המרכז הרפואי שיבא - Facts & Figures
נתונים על המרכז הרפואי שיבא - Facts & Figures
סיפרייה רפואית
סיפרייה רפואית
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור m) דלג לצור קשר (מקש קיצור 2) דלג למפת האתר (מקש קיצור 3)

מרפאה לרפואת ספורט

מנהל: פרופ' גל דובנוב-רז
 

יצירת קשר:

טלפונים: 03-5308492, 03-5302018
פקס: 5307140
דוא"ל : Gal.Dubnov-Raz@sheba.health.gov.il

ימי פעילות:

ראשון עד חמישי, בשעות 08:00 - 12:00

 

מיקום:

מגדל אשפוז, קומה 1 (מעל מרפאות החוץ), אגף 8

מפת הגעה לשיבא

במה אנחנו עוסקים במרפאה לרפואת ספורט?
 

עידוד והתאמה של פעילות גופנית לבריאים ולחולים

צוות המרפאה פועל רבות לעידוד ילדים ומבוגרים, כולל כאלה הסובלים ממחלות כרוניות, לפעילות גופנית סדירה. פעילות כזו משפרת את ההתמודדות עם מחלות רבות, הן בהיבט הנפשי והן בהיבט הגופני. היא מעלה את מצב הרוח והדימוי העצמי, ומפחיתה את הסיכון ללקות במחלות כרוניות.

לאור כל זאת, אחד מיעדי המרפאה הוא שילוב של תרופת הפלא הזו – פעילות גופנית סדירה המותאמת לצרכי המטופל – בתהליך הטיפול הרפואי. אולם, בפעילות גופנית יש גם סיכון מסוים להחמרה של המחלה או לפציעה, אם היא אינה מבוצעת כהלכה. לכן, חולים במחלות כמו יתר לחץ דם, סוכרת, אסתמה, וכן נשים בהריון וקשישים, דורשים מרשם מותאם של פעילות גופנית. השירות לרפואת ספורט מעניק ייעוץ מותאם אישית במצבים בריאותיים שונים, על פי ההנחיות הקליניות המקובלות בעולם לפעילות גופנית יעילה ובטוחה.

אנשים בריאים, המעוניינים לעסוק בספורט או שכבר פעילים יכולים גם הם לקבל ייעוץ אישי על ידי רופא ספורט בנושאים שונים, ובהם: תזונת ספורט ושימוש בתוספים, פציעות ותלונות גופניות שונות, חזרה לפעילות אחרי מחלה/חבלה, פיזיולוגיה, מאמץ גופני. 
כמה שנים תרוויחו אם תעשו ספורט? צפו בסרטון

 

ספורט תחרותי

בדיקות ואישורים - המרפאה מבצעת בדיקות ומספקת אישורים לספורטאים בכל גיל המשתתפים בתחרויות – חובבנים ומקצוענים. ניתנים גם אישורים לאימון בחדר כושר, במקרים שרופא המשפחה אינו יכול לעשות זאת, בגלל גיל המטופל, הנחיות מקצועיות מגבילות, מצבי מחלה שונים ועוד. 

מה בודקים? הבדיקות, הנערכות על ידי רופא ספורט, מתקיימות  הן במנוחה והן במאמץ, על פי הנחיות משרד הבריאות העדכניות משנת 2014.  ספורטאים בגילאי 40-30 נדרשים גם לבדיקת ארגומטריה בגילאים קבועים: 30, 34, 37 ו-40, ומגיל 40 אחת לשנה. בענפי ספורט מסוימים ניתן להסתפק בבדיקה במנוחה  גם בגילאים מבוגרים. ניתן לברר איזו בדיקה נדרשת על פי החוק בעת הזמנת התור. ובכל מקרה, אם הספורטאי, המאמן או הקבוצה מבקשים בדיקה במאמץ גם אם החוק אינו מחייב זאת – ניתן לבצעה.
הבדיקות מתאימות גם לאנשים שאינם פעילים ספורטיבית אך מעוניינים למדוד את רמת הכושר הגופני שלהם או לבירור תלונות שונות הקשורות למאמץ, כמו קושי בנשימה, כאבים בחזה וכד'.
 לאחר הבדיקה מבוצע סיכום על ידי רופא ספורט, והתשובה ניתנת באופן מיידי.
למה צריך אישור כדי להתחרות, ואיך מקבלים אותו?
האם לתת תוספי תזונה לספורטאים צעירים? קראו את ההמלצות


חדש: אישורים רפואיים לצלילה ספורטיבית


טיפולים

המרפאה מספקת טיפול רפואי שנועד לאפשר לספורטאי לחזור לפעילות ספורטיבית במהירות לאחר מחלה/פציעה. מיקומה של המרפאה בבית חולים גדול מעניקה לה יתרון עצום בנגישות ובשירות. בבית החולים פועלים אורתופדים מומחים בטיפול בפציעות ספורט, ומחלקת שיקום אותרופדי מהמובילות בישראל המאפשרת שירותי אבחון וטיפול גם בפציעות מורכבות. במקרים הדורשים ייעוץ מורחב, ניתן להיעזר ברופאים מכל ההתמחויות - קרדיולוגיה, הפרעות בקצב הלב, אורתופדיה, פציעות ספורט, שיקום, רנטגן והדמיה, רפואת ריאות, אנדוקרינולוגיה ועוד.

חפש
כל הזכויות שמורות