תפריט נגישות א+ א א-

מידע הצהרת נגישות
תצוגת צבעי האתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה סגור
הנהלת המרכז
הנהלת המרכז
סגן דקאן
סגן דקאן
תוכנית תלפיות
תוכנית תלפיות
המרכז הארצי לסימולציה רפואית
המרכז הארצי לסימולציה רפואית
פרויקט ח''ץ
פרויקט ח''ץ
Sheba International
Sheba International
סטאז'
סטאז'
נתונים על המרכז הרפואי שיבא - Facts & Figures
נתונים על המרכז הרפואי שיבא - Facts & Figures
סיפרייה רפואית
סיפרייה רפואית
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור m) דלג לצור קשר (מקש קיצור 2) דלג למפת האתר (מקש קיצור 3)

שלבי הקבלה והאזורים השונים במיון

הגעתי למיון – מה קורה עכשיו?

1. רישום 

בעמדת הקבלה שמול הכניסה יפתחו לך תיק רפואי שבו תפורט התלונה שלך, ותקבל/י מספר שילווה אותך בכל שלבי הטיפול. עכשיו באפשרותך לשבת בבית הקפה או באזור המנוחה ולהמתין שיקראו לך במערכת הכריזה.
 חשוב לדעת: סדר הטיפול מתבצע לפי חומרת המצב הרפואי, ולא בהכרח על פי סדר ההגעה למיון.
 

2. טריאג' - מיון ראשוני

אחות ממיינת תקבל אותך, ותקבע את חומרת המצב, והאם יש להפנות אותך לאזור ההולכים או לאזור השוכבים. האחיות מנוסות ומיומנות בזיהוי מצבים מסוכנים ודחופים הדורשים טיפול מיידי.
כדאי לדעת: מיון הפונים לאזורי ההולכים והשוכבים מבוצע החל מ-10 בבוקר ועד חצות. במהלך הלילה והבוקר עוברת כל הפעילות לאזור השוכבים, למעט טיפולים אורתופדיים שממשיכים להינתן באזור ההולכים 24 שעות ביממה.
 

3. בדיקת רופא

אזור הולכים

לאזור ההולכים מגיעים חולים ניידים לבדיקת רופא, לאחר הערכת האחות הממיינת, ובמידת הצורך מופנים לבדיקות דם ולדימות הנערכים במקום. האזור נמצא בקומה העליונה, שמובילות אליה מעליות מהירות, ובה נמצאים 10 חדרי בדיקה, חדר גבס, חדר תפירה, אזור טיפולים כללי, אזורי המתנה ובית קפה. 


אזור שוכבים

לאזור השוכבים, הנמצא בקומת הכניסה, מגיעים לבדיקה רפואית מטופלים שמצבם הרפואי או הסיעודי דורש טיפול בשכיבה, לאחר הערכת האחות הממיינת או לאחר שפונו באמבולנס עקב מצבם הרפואי. דוגמאות שכיחות: שבר בירך, הפרעה ביציבה, הפרעות בקצב הלב או מצב דורש השגחה רפואית או סיעודית צמודה. זמן הבירור והשהייה באזור השוכבים הוא ארוך יותר מאשר באזור המהלכים בשל  מצבם הרפואי המורכב יותר של המטופלים.

המטופלים באזור השוכבים עוברים, במידת הצורך, בדיקות דם והדמיה ליד מיטתם, בלי שיצטרכו להיות מטולטלים למקום אחר. 


חדרי הלם

בארבעת חדרי ההלם שבמחלקה לרפואה דחופה מטופלים חולים ופצועים שמצבם מוגדר קריטי ונשקפת סכנה לחייהם או לאיבר מגופם. חדרי ההלם מצוידים במיטב הציוד המודרני והמשוכלל, שנועד לתת מענה לבעיות רפואיות דחופות ולאפשר פעולות מצילות חיים. הטיפול ניתן בדרך כלל על ידי צוות רב-תחומי, הכולל רופאי המחלקה לרפואה דחופה, מומחי טראומה, צוות סיעודי של  המחלקה לרפואה דחופה ורופאים יועצים בתחומים רלוונטיים.


יחידת ההדמיה

כחלק מתפישת העולם של פעילות המחלקה, הגורסת כי יש להביא את השירותים ובדיקות העזר אל החולה, יחידת ההדמיה היא חלק בלתי נפרד המחלקה לרפואה דחופה. יחידה זו מספקת שירותי רנטגן כללי, CT עם וללא חומר ניגוד, שירותי אולטרסאונד דחופים ובדיקות רנטגן פולשניות והתערבותיות (אנגיוגרפיה). MRI ובדיקות אולטרסאונד לא דחופות מתבצעים באתר ההדמיה המרכזי של שיבא.

צורת הפעלה זו מאפשרת לנו להעניק לכם שירותי הדמיה זמינים ויעילים, בלי שתצטרכו להיטלטל באי נוחות לאתר מרוחק ותוך מניעת סיבוכים העלולים לנבוע מהעברה כזאת של חולים ופצועים מורכבים.


שירותי בריאות הנפש

לרופאי היחידה לבריאות הנפש ניתן להגיע לפי החלטת האחות או הרופא במיון, או באופן עצמאי. המיון הפסיכיאטרי נותן מענה לכל סוגי הסבל והמצוקה הנפשיים. לאחר שיחת היכרות וקבלת מידע נוסף ממלווים או בני משפחה, בהסכמת המטופל, יתבצע תהליך אבחון מעמיק. במידת הצורך ניתן להציע התערבות במשבר, סיוע תרופתי, אשפוז או הפניה לגורמים מתאימים בקהילה. צוות המיון הפסיכיאטרי מכבד כל אדם, ועושה מאמץ כן, בשיתוף פעולה עם המטופל, למצוא את הדרך הנכונה לו. 
 

4. אשפוז/שחרור

לאחר תהליך האבחון והטיפול במיון, ישוחרר המטופל לביתו או שיועבר לאשפוז.

כל הזכויות שמורות