תפריט נגישות א+ א א-

מידע הצהרת נגישות
תצוגת צבעי האתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה סגור
הנהלת המרכז
הנהלת המרכז
סגן דקאן
סגן דקאן
תוכנית תלפיות
תוכנית תלפיות
המרכז הארצי לסימולציה רפואית
המרכז הארצי לסימולציה רפואית
פרויקט ח''ץ
פרויקט ח''ץ
Sheba International
Sheba International
סטאז'
סטאז'
נתונים על המרכז הרפואי שיבא - Facts & Figures
נתונים על המרכז הרפואי שיבא - Facts & Figures
סיפרייה רפואית
סיפרייה רפואית
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור m) דלג לצור קשר (מקש קיצור 2) דלג למפת האתר (מקש קיצור 3)

תקנון ונהלי הסטאז'

סטאז'ר/ית  יקר/ה,
בימים אלה הנכם מצטרפים לצוות רופאי המרכז הרפואי המשולב ע"ש שיבא בתל-השומר. 
אני מברכת אתכם על הצטרפותכם ל"משפחת שיבא" ומאחלת לכם קליטה מהירה מבחינה מקצועית וחברתית, סיפוק ותחושת גאווה על השתייכותכם למרכז רפואי זה.

הסטאז'ר שותף בכל הפעילות הרפואית של המחלקה, בהשגחת הממונים עליו ובהדרכתם.
נוכחותכם במחלקות השונות מהווה "חלון הראוה" של המרכז הרפואי כלפי המטופלים ושאר חברי הצוות.  ציפיותינו הן כי תאמצו את "רוח שיבא" - השאיפה למצוינות, למקצועיות גבוהה, ולסקרנות מדעית בשילוב עם ההתייחסות האישית ל"אדם שמאחורי החולה" ומבלי לשכוח את הפרט הכואב והסובל, המלווה במשפחה חרדה.

חזונו של פרופ' שיבא היה לשלב את השרות לפרט עם הוראה ומחקר.  תקוותינו כי חזון זה, הכולל סיוע הומניטארי ופיתוח אישי, יוטמע גם בכם.

קליטתכם למרכז הרפואי תעשה בשני רבדים

 * פגישת טרום סטאז' גב' שני ניסן רכז בכיר- ענייני רופאים ביה"ח הכללי, לתכנון תוכנית הסטאז' באופן אישי לכל  סטאז'ר בהתאם לבקשות וצרכי בית החולים.      
 * קליטה אדמיניסטרטיבית במחלקת משאבי אנוש.  קליטה זו היא תנאי לתחילת העבודה ויש להסדירה מראש.  

במהלך קליטתכם לביה"ח יהיה עליכם

•  להכיר את המרכז הרפואי, מטרותיו ורוח הטיפול בחולה.
•  להכיר את נהלי העבודה והכללים המחייבים לגבי פעילותכם כרופאים.
•  לפתח "רוח צוות", קשרי עבודה, ויחסי רופא-מטופל.
 

בהצלחה,

שני ניסן 
רכז בכיר- ענייני רופאים ביה"ח הכללי       

 

  • מידע אודות הליכי עבודה במסגרת הסטאז'

פנקס הסטאז'

קבלתם את פנקס הסטאז' מהאוניברסיטה בה למדתם, מומלץ לעיין בתקנון הסטאז' ובחובות וזכויות הסטאז'ר המופיעים בפנקס זה.
בעמוד הראשון יש למלא את כל הפרטים הרלוונטים. בסוף הפנקס דף דו צדדי, מיועד להחתמת מנהל המחלקה בלבד על התקופה בה שהיתם במחלקה (חודש או חודשיים) חובה להחתים את הפנקס במלואו עד סוף הסטאז'. מצדו השני של העמוד חלה חובת החתמה על שבוע האוריינטציה המתקיים במס"ר לפני הסטאז', ועל חמש סדנאות שתתקיימנה במהלך הסטאז.
סדנת האוריינטציה הינה חלק מתכנית הלימודים ואינה מהווה חלק מהסטאז' ולפיכך, לא ישולם שכר עבור ימי ההשתלמות אם הסדנה תתבצע במהלך הסטאז'. הודעה על מועדי הסדנה תקבלו ישירות ממס"ר.                             

קליטה

כללי - על-מנת לבצע קליטתו של סטאז'ר חדש במערכת בהליך מסודר, ומתוך כוונה למנוע עיכובים בתהליך זה, חשוב להפנות הסטאז'ר לענף רופאים במחלקה למשאבי אנוש, כשבועיים לפני מועד  תחילת עבודתו. יש לוודא שבידו הרשאה לסטאז'  לעסוק ברפואה כדי שניתן יהיה לבצע קליטתו במערכת. במועד הגשת הטפסים  אתם אמורים לקבל אישור למחסן הלבנים לקבלת חלוקים, אישור לספריות הרפואיות על מנת לפתוח כרטיס, אישור לבית הרכב, והפניה לפתיחת כרטיס עובד. במידה והסטאז'ר לא יסיים הליך רישומו מבעוד מועד, לא תתאפשר תחילת עבודתו, דבר שעשוי לפגוע במהלך העבודה התקין במחלקה ובעיקר בשיבוצו בתורנויות.

תורנויות

בהתאם לתקנון הסטאז', מחויבים  הסטאז'רים בלפחות 44 תורנויות במהלך הסטאז'.
הסטאז'ר מתבקש להתייעץ בזמן התורנות, בכל מקרה שאינו מסוגל להגיע להחלטה, או כשהוא מתלבט בעניין רפואי, עם הרופא הכונן או האחראי במסגרת התורנות.
 

  • שעות התורנות 

בימי חול החל משעה 16.00 עד לשעה 8.00.
בימי ו'/ ערבי חג, החל משעה 13.00 עד לשעה 9.00.
 בימי חוה"מ סוכות ופסח החל משעה 13.00 עד לשעה 8.00.
בימי שבת/חג החל משעה 9.00 עד לשעה 8.00 למחרת.
 
התשלום עבור התורנויות הוא בהתאם לסוג התורנות ומשולם חודש אחרי הבצוע.
בסיום תורנות במחלקה ילך הסטאז'ר הביתה בבוקר לא יאוחר משעה 10.00.
המערכת הממוחשבת "שותלת"  קוד של חופשה לאחר תורנות אשר מונעת אפשרות הקלדה של כל דיווח אחר.
באפשרות הסטאז'רים לבצע יותר מ- 44 תורנויות בתנאי שיבוצעו במקום רופא. סטאז'רים המבצעים יותר מ-4 תורנויות בחודש, מקבלים  תלוש נוסף עם שאר התורנויות שביצעו. לפעמים נגבה מס של 50 אחוז על תורנויות אלו. המס שנגבה שלא לצורך יוחזר במלואו לאחר ביצוע תיאום מס ההכנסה באזור מגוריו של הסטאז'ר.   

התשלום עבור תורנויות מתבצע בהתאם לרשום התורנויות במחשב.
באחריות הסטאז'רים לבדוק נכונות הרשום של התורנויות שלהם במחשב. כל שינוי ברשום תורנויות חייב להתבצע לפני מועד התורנות, או ביום התורנות עד לשעה 24.00. לא ניתן לבצע שינויים במחשב בדיעבד אלא באישור מיוחד של הנהלת ביה"ח. תורנות לא רשומה לא תשולם.

בדיקות רפואיות

לא יתקבל לעבודה סטאז'ר אשר אין לו אישור על חיסון לצהבת בי או לחילופין אישור על רמת נוגדנים בדם. עפ"י פיסקה (13.427) בתקשי"ר, חלה חובת ביצוע  בדיקות רפואיות על כל מועמד לתפקיד (רופא) בבית החולים. תוך שלושה חודשים מיום קבלתו לעבודה חייב  המועמד  לסיים את הבדיקות הרפואיות. חשוב להדגיש כי לתוצאות הבדיקות הרפואיות לעובדים בשירות המדינה, יש  השלכה לעניין  הפנסיה והזכאות של בני המשפחה למקרה פטירה (חלילה).

חופשה שנתית

חופשה שנתית הינה זכות וחובה כאחת. כל סטאז'ר חייב לנצל את חודש החופשה במהלך שנת הסטאז'. בנוסף  תקופת העדרות בסטאז' בגין: שרות מילואים, מחלה או לידה, עד 30 יום, תיחשב כחלק מהסטאז'. כל תקופה מעבר ל- 30 יום תחייב הארכת הסטאז' שלא על חשבון החופשה וללא תשלום. על פי הנחיות משרד הבריאות, אין ימי חופשה שבועיים אלא אך ורק אחרי תורנות.

 
חוות דעת

בסוף כל תקופת שהייה במחלקה נכתבת ע"י מנהל המחלקה חוות דעת על הסטאז'רים ששהו במחלקתו. חוות הדעת הן חסויות במהלך הסטאז', וניתנות לסטאז'רים בגיליון ציונים מרוכז בסוף הסטאז'. במקביל ממלאים הסטאז'רים שאלון משוב על תקופת הסטאז' במועד פגישת סיום סטאז'.
 
דיווח נוכחות

עפ"י הסכם הרופאים חלה חובת דיווח  נוכחות/העדרות מדי חודש על כל הרופאים. יש להקפיד על מילוי הד"וח החודשי ולהעבירו למח' משאבי אנוש עד ה- 21 בכל חודש, כשהוא חתום על-ידי העובד והממונה הישיר. חשוב להקפיד שהפרטים בד"וח תואמים את העבודה במהלך החודש ויהיו זהים לאלה שנרשמו בטופס תורנות/כוננות. ימים שלא ידווחו במחשב יחשבו כימי העדרות ותורנויות  שיבוצעו באותם ימים  לא ישולמו.
 

חותמת

קבלתם חותמת שמשמשת אתכם במהלך הסטאז' לתכתובת פנימית בלבד (טופסי מעבדה, טפסים לרנטגן, טופסי רופא מייעץ וכו'). סטאז'רים אינם רשאים לחתום על מרשמים, תעודות לידה, תעודת פטירה, חוות דעת המוגשות למשטרה, לצה"ל ולבתי משפט. כמו כן  אין הסטאז'ר רשאי לחתום על שחרור חולה מחדרי מיון, או מכל מתקן רפואי אחר בביה"ח.

קורס A.C.L.S 

בביה"ח מתקיים אחת לחודש קורס החיאה מתקדמת למתמחים, כשבכל קורס משובצים גם סטאז'רים. יש לתאם ישירות מול גב' שני ניסן מועד ביצוע קורס החייאה.

ספריות 

בביה"ח קיימות 2 ספריות רפואיות לשרות הרופאים והסטאז'רים:

  • •ספריה אורקולית ממוקמת בבניין בית סוראסקי. הספרייה מכילה אוסף גדול של שיקופיות, קלטות אודיו, קלטות וידאו ותוכנות (cd-rom ) למחשב בנושאים רפואיים בלבד. רוב התוכניות יוצאות להשאלה ביתית, בתמורה לאישור המנגנון.
  • • ספריה רפואית, ממוקמת מול בית סוראסקי. הספרייה מכילה ממיטב הספרות הרפואית ומאגרי מידע. ניתן לעבוד בספריה , או להשאיל ספרים, ולהחזירם במועד שנקבע.

 הסטאז'ר חייב להצטייד באישור ממחלקת כוח אדם, לצורך פתיחת כרטיס עבודה בספריות.

הדרכה לסטאז'רים

במסגרת ההדרכה לסטאז'רים בביה"ח, מתקיימת סדרת סדנאות כאחת לחודש חודשיים, בנות 4 שעות, בנושאים שונים. הסדנאות הן חובה לכלל הסטאז'רים העובדים במרכז, קיימת חובת החתמה בפנקס הסטאז' על השתתפות ב-5 סדנאות.  

רענון לקיחת דם ומוצריו  

לפי הנחיות משרד הבריאות חובה על כל הסגל הרפואי בבית החולים לעבור רענון וקבלת הרשאה ללקיחת דם לסוג ולמתן דם ומוצריו.
את הרענון, ובסיום מבחן מסכם יש לבצע באמצעות לומדה באינטרנט,שם האתר: www.health.gov.il/vschool את המבחן הסופי יש לבצע במערך ההדרכה בבית החולים, הממוקם בבית ליידי דיוויס, בתאום מראש בטלפון 2121.

חודשי בחירה

3 חודשי אלקטיב, מהם מאושרים 2 חודשי אלקטיב מחוץ לבית החולים.

ימי עיון

במהלך תקופת הסטאז' תתקיימנה כ-6 סדנאות עדכון בנות 4 שעות- כולל ארוחת צהריים, כחלק בלתי נפרד מתכנית הסטאז' השנתית. הסטאז'ר ישוחרר מכל פעילות מחלקתית בימים אלה.

זכיות בסיסיות

  • חנייה חינם ע"י קבלת תו חניה חודשי.

  • ארוחות צהרים בחדר האוכל בעלות מינימאלית.

  • • דיור- ניתן לקבל חדר בבית שמעון, בית ליידי דייויס, או שיכון חיילות ישן בהתאם להחלטת ועדת דיור המתקיימת אחת לחודש/חודשיים לזמינות חדרים.

• פרויקט תלפיות - גם סטאז'רים יכולים להשתתף בפרויקט זה

כל הזכויות שמורות