תפריט נגישות א+ א א-

מידע הצהרת נגישות
תצוגת צבעי האתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה סגור
הנהלת המרכז
הנהלת המרכז
סגן דקאן
סגן דקאן
תוכנית תלפיות
תוכנית תלפיות
המרכז הארצי לסימולציה רפואית
המרכז הארצי לסימולציה רפואית
פרויקט ח''ץ
פרויקט ח''ץ
Sheba International
Sheba International
סטאז'
סטאז'
נתונים על המרכז הרפואי שיבא - Facts & Figures
נתונים על המרכז הרפואי שיבא - Facts & Figures
סיפרייה רפואית
סיפרייה רפואית
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור m) דלג לצור קשר (מקש קיצור 2) דלג למפת האתר (מקש קיצור 3)

השירותים שלנו

תזונה

לתזונה יש תפקיד מרכזי בטיפול בעודף משקל ובשמירה על אורח חיים בריא. פעמים רבות, אנשים מצליחים לרדת במשקל אך קיים קושי לשמר את ההישג לאורך זמן.

במקביל להערכה יסודית של תזונת המטופל וניסיון לאתר ליקויים באם קיימים, במרכז שלנו יעבור המטופל בדיקת הוצאה אנרגטית והרכב גוף במכשור חדיש ומתקדם.

המטופל יזכה לליווי תזונתי צמוד ובנוסף, במידת הצורך, יורחב הטיפול ויישקל הצורך לשלב טיפולים נוספים כמו טיפול תרופתי, טיפול פסיכולוגי, טיפול ניתוחי, טיפול התנהגותי, טיפול משלים, טיפולים קבוצתיים, טיפול מרחוק ועוד, במטרה לייצר קרקע נוחה להצלחת התהליך. 


טיפול באכילה רגשית

אכילה רגשית, כלומר אכילה שמטרתה להקל על רגשות לא נעימים, עשויה להניב תוצאות באופן זמני אך היא אינה מטפלת בגורמי הלחץ שיצרו את הרגשות הללו. בטיפול קוגניטיבי-התנהגותי נעשה ניסיון להבין את החיבור בין הרגשות להתנהגות האכילה, וניתן דגש על מעבר מאכילה רגשית לאכילה מודעת, תוך דגש לתופעת ה"רעב הרגשי".

בטיפול מנסים להבין את שרשרת המחשבות-רגשות-התנהגות, לומדים כלים להתמודדות יעילה יותר עם לחץ, אכילה אוטומטית, טעויות חשיבה וסכמות קוגניטיביות (של המחשבה) שמניעות את אכילת היתר. כמו כן, נעשית אבחנה של קשיים במוטיבציה לקיום פעילות גופנית והרגלי אכילה נכונים. 
 

פעילות גופנית

חשיבותה של הפעילות הגופנית במניעה ובטיפול באנשים בעלי עודף משקל מוכרת היטב, וניתן אף להתייחס אליה כתרופה של ממש.

על מנת לגרוף את היתרונות הרבים של הפעילות, יש להתאימה באופן פרטני לכל מטופל, לפי העדפותיו האישיות, מצבו הבריאותי, וגורמים סביבתיים נוספים. במרכזנו ניתן יעוץ פרטני-אישי על ידי רופא ספורט, אשר מתאים לכל מטופל ומטופלת את סוג הפעילות המתאים, את עצימותה, משכה ותדירותה, וזאת בכדי לקבל את עושר היתרונות בצורה יעילה ובטוחה.


טיפול רפואי

הטיפול בהשמנה צריך לקחת בחשבון את מצבו הרפואי הכללי של החולה. לעיתים נתרמת ההשמנה ממחלות מסוימות שמהן סובל המטופל או מתרופות שונות שלוקח. במרכז שלנו יעבור המטופל הערכה רפואית יסודית ולאחריה, במידה ויהיה המטופל מעוניין בכך, יישקל הצורך בטיפול תרופתי. בשנים האחרונות נכנסו לשוק מספר תרופות חדשות ויעילות לטיפול בהשמנת יתר, העובדות במנגנונים שונים ואשר ביכולתן לסייע ולהקל על אנשים הסובלים מהשמנה באמצעות דיכוי תאבון, הגברת קצב חילוף החומרים ומניעת ספיגת מזון ממערכת העיכול.  מטופלי המרכז יקבלו יעוץ לגבי התאמתם לקבלת הטיפולים השונים.

 

מדידת הרכב גוף

ניתן לחלק את רקמות הגוף לרקמת שומן ורקמה שאינה שומן, אשר ברובה מורכבת מרקמת שריר. בעת תהליכי ירידה או עלייה במשקל, חלים שינויים בשני סוגי רקמות אלו; המטרה היא להקטין את רקמת השומן מבלי לאבד כמות משמעותית של רקמת שריר. ישנן מספר שיטות למדוד את כמות השומן בגוף, ואחת הנוחות והמהירות הינה שיטת המוליכות החשמלית. המדידה מבוצעת במרכזנו בכל ביקור במקביל למדידת המשקל, אורכת שניות בודדות, ומספקת מידע רב ערך בעת התהליך הטיפולי.

 

מדידת קצב חילוף חומרים במנוחה

תהליך הירידה במשקל נובע מיצירת מאזן קלורי שלילי בגוף, כלומר שריפת יותר קלוריות מאשר הכנסתן. מדידת קצב חילוף החומרים מתבצעת באמצעות מערכת המודדת את צריכת החמצן של הגוף במנוחה, ומתוך כך מחושבת כמות האנרגיה אשר הגוף דורש ושורף במהלך יממה. הבדיקה מתבצעת בשכיבה עם מסיכה או חופה המונחים מעל הפנים, אשר דרכן נמדדת צריכת החמצן, ואורכת 20 דקות.

 

אימון רפואי

אימון מקצועי מוכר כבר שנים כתחום המסייע להפיק את המרב ולהגיע ליעדים בתחומים רבים בחיים. אימון רפואי עוזר לאנשים למקסם את הבריאות שלהם ולהגיע ליעדים הרצויים בתזונה, פעילות גופנית ובעוד תחומי אורחות חיים החשובים לטיפול בהשמנה. מאמן רפואי יודע לפגוש אנשים היכן שהם נמצאים ולעזור להם ליישם חיים בריאים יותר בהתאם ליעדים שחשובים להם. אימון רפואי מתבצע ליחידים, קבוצות בצורה מקוונת ללא צורך לצאת מהבית.

 

פעולות גסטרו

פעולות גסטרואנטרולוגיות מהוות חלק מהספקטרום הטיפולי בהשמנה. כל הפעולות נעשות במכון לגסטרואנטרולוגיה בצורה אנדוסקופית (החדרת צינורית גמישה לקיבה), תחת טשטוש בלבד, כך שהמטופל לא חש דבר בעת הפעולה.

פרוצדורות אנדוסקופיות לטיפול  בהשמנה הולכות ומתרבות בשנים האחרונות בינהן: החדרת בלון תוך-קיבתי וצינורית שאיבה. הבלון מוכנס לקיבה ותורם לירידה במשקל ולהקניית הרגלי-אכילה בריאים. השפעתו המיטיבה של הבלון נמשכת גם מספר שנים אחרי הוצאתו. 

צינורית השאיבה מוכנסת לקיבה ומאפשרת את ריקון הקיבה על ידי המטופל. השימוש בהתקן יכול לתרום לשליטה טובה יותר על כמות המזון הנצרכת ולהקניית הרגלי אכילה בריאים.

הפעולות האנדוסקופיות הינן בעלות פרופיל בטיחות גבוה ואינן כרוכות בביצוע ניתוח.

 

טיפול בכבד

מחלת הכבד השומני שכיחה בקרב הסובלים מהשמנת יתר ולה יכולות להיות השלכות בריאותיות חמורות. השלכות אלו לעיתים דורשות התערבות מקצועית ייחודית מעבר לירידה במשקל. המרכז למחלות כבד, הגדול מסוגו בישראל, מציע טיפול חדשני ומתקדם למחלת הכבד השומני.

 

שירות סקסולוגי

אנשים הסובלים מהשמנת יתר לא פעם נתקלים בהפרעות בתפקוד המיני. המרכז לרפואה מינית מטפל בהפרעות בתפקוד המיני מסיבות רפואיות, נפשיות וזוגיות (בעיות חשק, הפרעות בזקפה, קשיי כניסה לנרתיק, כאבים ביחסי מין, שפיכה מוקדמת או מעוכבת, קשיים באורגזמה, ובעיות זוגיות-מיניות). הצוות מתמחה בטיפול באנשים בריאים ועם מחלות כרוניות ונכויות. הטיפול מיועד לזוגות ויחידים בכל מצבי הזוגיות.

 

רפואה משלימה ומשולבת

הרפואה המשלימה אשר ביכולתה להוריד מתח ולחצים, מציעה גם טיפולים תומכים לירידה במשקל כמו דיקור סיני והיפנוזה רפואית. בנוסף, הרפואה המשלימה מציעה פעילויות ייחודיות עבור מטופלים אשר מסגרות הספורט המקובלות פחות מתאימות להם כמו טאי-צ'י ושיטת פלדנקרייז.

 

מסלולים בהתאמה אישית

 • מסלול התנהגותי - תזונה/פעילות גופנית
   
 • מסלול רפואי - בשילוב טיפול תרופתי
   
 • מסלול ניתוחי - ניתוח בריאטרי/ טיפולי גסטרו בריאטרי
   
 • מסלול טיפול תרופתי
   
 • מסלול ליווי רגשי/פסיכולוגי
כל הזכויות שמורות